Ako prísť k peniazom? Rýchle pôžičky sú riešením

KalendárUrčite sa už každý stretol so situáciou, keď si potreboval súrne požičať nejaký finančný obnos. Či už išlo o potrebu zaplatiť nedoplatok za plyn, inkaso alebo sa len zrazu pokazila práčka. Stále to znamenalo výdavky, s ktorými sa vopred nerátalo a v rodinnom rozpočte pre ne nebolo miesto. Dostali ste sa aj Vy do finančnej tiesne a potrebujete si súrne požičať peniaze? Nemáte čas čakať na to, kým Vám pôžičku schváli banka alebo potrebujete mať peniaze čím skôr na účte. Práve pre Vás sú riešením rýchle pôžičky. Tento typ pôžičky je vhodným prostriedkom ako riešiť problém s neočakávanými výdavkami, ktoré je nutné čo najskôr uhradiť. V súčasnosti na finančnom trhu existuje množstvo nebankových spoločností, špecializujúcich sa na poskytovanie rýchlych pôžičiek. Ide o spoločnosti ako sú napr. CreditONE, Pôžičkomat, Ferratum, Provident a podobne. V našom článku si najprv predstavíme základné podmienky, vďaka ktorým môžeme hovoriť o rýchlych pôžičkách a následne si v krátkosti predstavíme ponuku niekoľkých spoločností, poskytujúcich rýchle pôžičky. Čím sa teda vyznačujú?

Okamžité požiadanie

Pokiaľ ste v časovej tiesni a financie potrebujete zohnať čo najskôr, tak určite nebudete chcieť strácať čas chodením po pobočkách so žiadosťami o pôžičku. Práve tu sa ukazuje prvý aspekt rýchlych pôžičiek. Požiadať o pôžičku môžete nasledovnými spôsobmi:

 • telefonicky: Stačí zavolať na infolinku, tej ktorej nebankovej spoločnosti a poskytnúť im všetky potrebné informácie na poskytnutie pôžičky.
 • online: Tento spôsob je ešte jednoduchší. Stačí, ak si na internete nájdete stránku konkrétnej nebankovej spoločnosti, vyplníte formulár, v ktorom uvediete informácie o Vás a výške pôžičky, ktorú potrebujete a daná spoločnosť Vás bude kontaktovať po posúdení žiadosti. Tento spôsob je vhodný pokiaľ nemáte čas na osobné stretnutie s obchodným zástupcom a zároveň neradi vybavujete veci cez telefón.
 • sms: Táto forma pôžičky je na finančnom trhu jedna z najnovších. Stačí mať k dispozícii mobilný telefón a poznať vopred definovaný tvar sms, ktorou môžete požiadať o pôžičku. Výhodou sms pôžičky je to, že nemusíte nikam telefonovať a zároveň nepotrebujete ani pripojenie k internetu.

Vybavenie ihneď

Utekajúce stopkyPo požiadaní o pôžičku nasleduje schvaľovací proces, pri ktorom nebanková spoločnosť posudzuje kredibilitu žiadateľa na základe dostupných informácii. Nakoľko žiadateľ potrebuje peniaze čo najskôr, najdôležitejším faktorom pri posudzovaní je čas. To, že rýchla pôžička je hodná svojho mena je výsledkom niekoľkých faktorov pri jej vybavovaní. Pôžička v nebankových spoločnostiach sa vo väčšine prípadov poskytuje:

 • bez preukazovania účelu: To či danú pôžičku potrebujete na nákup novej práčky alebo na zaplatenie nedoplatku za elektrinu nebankovú spoločnosť vôbec nezaujíma. Nemusíte vôbec preukazovať, na čo dané peniaze použijete.
 • bez ručiteľa: Pri žiadosti o pôžičku nepotrebujete nikoho, kto by sa za vás zaručil a v prípade nedodržania platobnej disciplíny splácal pôžičku za Vás.
 • bez registra: Istou výhodou pri pôžičkách od nebankových spoločností je to, že žiadateľov nepreverujú v úverovom registri dlžníkov, ani v zoznamoch dlžníkov sociálnej a zdravotnej poisťovne. Čiže pokiaľ chcete rýchlu pôžičku na vyrovnanie staršieho dlhu, nebanková spoločnosť by Vám nemala robiť problémy kvôli Vašim chybám z minulosti.
 • bez dokladovania príjmu: Existujú nebankové spoločnosti, ktoré pri poskytovaní rýchlej pôžičky nepotrebujú doklad o príjme. To je ideálne pre ľudí bez zamestnania, pracujúcich na dohodu alebo matky na materskej dovolenke. Aj v prípade pokiaľ máte uzatvorenú pracovnú zmluvu, ale výška zárobku na nej je ďaleko nižšia ako Vaša skutočná mzda. Síce by ste dokázali preukázať svoj príjem, ale jeho výška by nebola dostatočná pre poskytnutie pôžičky.

Doručenie v krátkom čase

Samozrejme ani žiadosť o pôžičku, ani rýchle vybavenie pôžičky nevyrieši Vašu finančnú situáciu, pokiaľ stále nemáte peniaze na svojom účte. A práve rýchlosť získania peňazí je nespornou výhodou rýchlych pôžičiek od nebankových spoločností.

 1. pôžička na účet: Financie môžete mať na svojom účte už do niekoľkých minút od podania žiadosti. Maximálny čas doručenia peňazí je 24 hodín. Dôležitým faktorom pri rýchlosti zasielania peňazí na účet je to v akej banke má účet žiadateľ a v akej banke má účet nebanková spoločnosť. Ak ide o rovnakú banku, o to rýchlejšie prídu peniaze na účet. Zároveň počas pracovného týždňa prídu peniaze skôr ako cez víkend.
 2. pôžička na ruku: Ak nemáte bankový účet alebo chcete radšej disponovať hotovosťou, môžete požiadať o pôžičku na ruku. Nevýhodou pri tomto spôsobe doručenia je to, že si musíte dohodnúť osobné stretnutie s obchodným zástupcom alebo ísť si po peniaze na pobočku nebankovej spoločnosti.

Podmienky

Rýchle pôžičky majú svoje špecifické podmienky, s ktorými musia žiadatelia o pôžičku rátať. Poskytnutá suma pôžičky sa vo väčšine prípadov pohybuje maximálne do výšky 350 €. Pri pôžičkách na vyššie sumy nebankové spoločnosti dôkladnejšie skúmajú žiadateľov, čo má za následok predĺženie posudzovania pôžičky a teda už nemôžeme hovoriť o rýchlych pôžičkách. Doba splácania sa začína už pri doručení pôžičky, pri menších pôžičkách trvá vo väčšine prípadov 30 dní. Je dôležité, aby ste mali jasne stanovené dokedy je nutné pôžičku splatiť. V prípade nedodržania termínu je potrebné počítať s upomienkami, ktoré môžu navýšiť sumu pôžičky. Výšky sankčných poplatkov bývajú hlavne v neserióznych nebankových subjektoch veľmi vysoké. Pri pôžičkách na vyššie sumy sa predlžuje aj doba splácania a zvyšuje sa aj úroková sadzba. Tá je dôležitá hlavne z toho dôvodu, že podľa jej výšky je jasné o koľko danú pôžičku klient preplatí.

Poskytovatelia na Slovensku

Prepážka v bankeZoznam poskytovateľov rýchlych pôžičiek je veľmi široký. Pri ich výbere je potrebné byť však veľmi pozorný a nedať sa zlákať na prvý pohľad lákavé podmienky. V tejto oblasti figuruje množstvo neserióznych spoločností, ktorých primárnym cieľom je čo najľahšie prísť k peniazom svojich klientov. V prípade pochybností je najlepším spôsobom nazrieť do zoznamu licencovaných nebankových spoločností, ktorý vydala Národná banka Slovenska. To, že sa na ňom daná spoločnosť nachádza je prvým znakom jej dôveryhodnosti. Ďalším znakom dôveryhodnej nebankovej spoločnosti sú jej spokojní klienti. I keď to znie ako fráza, ale v tomto prípade je veľmi dôležité to, ako nebanková spoločnosť pristupuje k svojim klientom, či ponúka férové podmienky a dodržuje uzatvorené zmluvy. Skúsenosti s nebankovými spoločnosťami si potencionálny žiadateľ dokáže za krátky čas nájsť na rôznych internetových stránkach alebo diskusných fórach.

Medzi overených poskytovateľov rýchlych pôžičiek môžeme zaradiť:

 • Pôžičkomat – nenáročný program bez komplikácii pri schvaľovaní pôžičky

– prvá pôžička 200 €

– vernostný program – v prípade ďalších pôžičiek môže suma dosiahnuť až 700 €

– ľubovoľný termín splatnosti, maximálne však 31 dní

 • CreditONE – pôžička do 350 €

– bez preukazovania účelu a bez ručiteľa

– sms pôžičky

– flexibilný dátum splatnosti

 • Ferratum – pôžička do 350 €

– splatnosť od 7 do 30 dní, s možnosťou predĺženia o ďalších 15 alebo až 30 dní

– bez potvrdenia o príjme

– sms pôžičky

Samozrejme existujú i ďalšie nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú rýchle pôžičky. Výber konkrétnej spoločnosti už záleží len na Vašich preferenciách. Ak využijete ponuky nebankových spoločností, majte stále na pamäti, aby ste si požičali len toľko, koľko dokážete splatiť. V prípade akýchkoľvek problémov so splácaním sa čo najskôr obráťte na danú spoločnosť, ušetrite si tým mnohé nepríjemnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *