Nebankové pôžičky bez registra – rýchlo, jednoducho, online

DohodaUvažujete o nebankovej pôžičke, ale máte problém ju získať, pretože ste sa v minulosti omeškali so splácaním úveru? Máte pri žiadosti o úver zatvorené dvere do každej banky? Zároveň však potrebujete mať peniaze čím skôr na účte? Práve pre Vás sú určené nebankové pôžičky. Tieto pôžičky sú poskytované nebankovými spoločnosťami, ktorých nezaujíma Vaša platobná minulosť. Bez registra sú určené pre tých klientov, ktorí sa vlastným pričinením alebo i nevedome ocitli v úverovom registri dlžníkov. Čo je vlastne ten register dlžníkov, ktorí straší mnohých splácajúcich pôžičky?

Strašiak menom úverový register

V rámci Slovenskej republiky funguje niekoľko úverových registrov. Ich hlavnou úlohou je získavať informácie o klientoch s problémovou platobnou disciplínou a nízkou bonitou. Neplatičov dávajú na čierne listiny skoro všetky inštitúcie, ktoré vyžadujú od svojich klientom platby za nejaké služby. Čierne listiny neplatičov môžeme nájsť u mobilných operátorov, plynárňach, elektrárňach, či Sociálnej alebo zdravotnej poisťovne. Tieto zoznamy sú určené pre ich internú potrebu a sú prísne dôverné. Okrem nich však existujú aj združené registre, v rámci ktorých si spoločnosti vymieňajú informácie o problematických klientoch.

Na Slovensku máme tri združené registre: Spoločný register bankových informácií (SRBI), Nebankový register klientskych informácií (NRKI) a spotrebiteľský register (Solus). V bankovom registri sú údaje o klientoch bánk a stavebných sporiteľní, v nebankovom registri sú hlavne dlžníci nebankových a lízingových spoločností a spotrebiteľský register združuje informácie napr. o klientoch splátkových spoločností. Všetky členské firmy majú prístup k údajom v jednotlivých registroch. Z tohto dôvodu je pre banky a nebankové spoločnosti oveľa ľahšie zistiť, kto mal problém v minulosti splácať svoje záväzky. Viac o fungovaní úverových registrov si môžete prečítať v tomto článku.

Bez registra je pre každého

Kráčajúci ľudiaKeď už máme jasnejšie v tom, čo sú úverové registre, môžeme sa priamo zamerať na hlavný problém, ktorý zrejme trápi čitateľov tohto článku: ako sa dostať čo najskôr k peniazom, i keď mám záznam v úverovom registri? Pôžičku z banky môžeme rovno vyškrtnúť z možných riešení, pretože banky si dôkladne preverujú žiadateľov o úver. Ako už bolo spomínané riešením sú nebankové pôžičky bez registra. Mnohé spoločnosti sa svojou ponukou priamo zameriavajú na klientov zapísaných v registri dlžníkov, pretože sú si vedomé, že pre takých ľudí sú jedinou možnosťou ako sa dostať k peniazom.

Za isté pozitívum je potrebné brať ten fakt, že niektoré spoločnosti sa snažia dať žiadateľom druhú šancu aj napriek minulej platobnej nedisciplinovanosti. V prípade, že žiadateľ túto možnosť využije a poctivo dodržiava splátkový kalendár, mnohé z nich mu poskytnú aj nejaké benefity navyše. Môže sa jednať o predlženie doby splatnosti pri ďalšej pôžičke alebo navýšenie sumy pôžičky. No i napriek týmto výhodám je potrebné myslieť na to, že nebankové pôžičky bez registra sú veľmi rizikové. Dané firmy rátajú s tou možnosťou, že sa mnohí klienti nepolepšia a z toho dôvodu sa potrebujú poistiť kvôli nízkej návratnosti ich pôžičiek. To dosiahnu vďaka nastaveniu nevýhodných parametrov pôžičky voči klientovi.

Nebankové pôžičky bez registra sú vo väčšine prípadov na nižšie sumy (do 350 €) s vyšším úrokom. To znamená, že požičanú sumu preplatíte viac ako by tomu bolo pri klasickej pôžičke. S týmto sa však žiadatelia so záznamom v registri musia zmieriť. Nebankové pôžičky so sebou však prinášajú aj výhody, sú bez ručiteľa, bez preukazovania účelu, bez dokladovania príjmu a žiadateľ má peniaze vo veľmi krátkej dobe na účte. Ďalšou výhodou úverov bez registra je to, že sú online. Ak o ne chcete požiadať, už nemusíte chodiť do kamennej pobočky vybranej spoločnosti.

Stačí si na internete nájsť spoločnosť, ktorá najviac vyhovuje Vašim potrebám a na jej webovej stránke vyplniť online formulár so žiadosťou o pôžičku. V ňom vypĺňate len nevyhnutné údaje pre poskytnutie pôžičky. Hlavne teda výšku pôžičky, Vaše osobné údaje a číslo bankového účtu, kam majú byť peniaze poslané. Po jeho odoslaní nastáva proces schvaľovania, ktorý je pri nebankových spoločnostiach veľmi rýchly. Žiadateľ sa v priebehu niekoľkých minút, maximálne hodín dozvie, či bola jeho žiadosť posúdená kladne a môže očakávať peniaze na svojom účte. Pri žiadosti o pôžičku je potrebné nastaviť výšku splátok tak, aby ste boli schopní ich splácať zo svojho príjmu. Nebankové pôžičky bez registra sú vhodné aj pre nezamestnaných, či ľudí bez pravidelného príjmu (študenti, matky na materskej dovolenke).

Tí si však musia veľmi dobre zvážiť, či im riziko zadlženia za to stojí. V prípade ak máte záujem o vyššiu sumu ako len 350 €, niektoré firmy Vám dokážu poskytnúť pôžičku bez registra až do výšky 20 000 €. Samozrejme za touto lákavou ponukou sa skrýva jeden háčik, pri takejto vysokej pôžičke už musíte ručiť svojou nehnuteľnosťou. Preto je opäť na mieste pripomenúť obozretnosť pri jednaní s takýmito firmami. Najprv si dobre zvážte svoje platobné možnosti, dôkladne si preštudujte podmienky pôžičky a až potom sa zaviažte k splácaniu úveru. Aby ste pre chvíľkovú nerozvážnosť alebo nedostatočnú informovanosť o podmienkach neprišli o strechu nad hlavou.

Porovnanie výhod a nevýhodUžitočnou pomôckou pri výbere vhodnej spoločnosti je zoznam licencovaných nebankových spoločností, ktorý vydala Národná banka Slovenska. Na ňom sa nachádzajú dôveryhodné firmy, pri ktorých je nižšie riziko neférového konania voči klientom. Krátku ponuku niektorých dôveryhodných poskytovateľov nebankových pôžičiek bez registra prinášame aj na konci článku. Teraz si môžeme stručne zosumarizovať výhody a nevýhody nebankových pôžičiek bez registra.

Výhody bez registra:

 • rýchle a jednoduché vybavenie pôžičky cez internet
 • bez dokladovania účelu, bez preukazovania príjmu, bez ručiteľa
 • vysoká schvaľovanosť pôžičiek
 • bez zbytočných papierov
 • vysoká dostupnosť
 • až do výšky 20 000 € (pozor na ručenie nehnuteľnosťou!)

Nevýhody bez registra:

 • vyšší úrok ako pri klasických pôžičkách
 • nízke pôžičky (do 350 €)
 • pri vyšších sumách nutnosť ručenia

Ponuka nebankových pôžičiek bez registra online

Pôžičkomat

 • výška pôžičky: 25 – 350 €
 • úroková sadzba: od 29 %
 • doba splatnosti: 5 – 31 dní

CreditOne

 • výška pôžičky: 5 – 180 €
 • úroková sadzba: od 0 %
 • doba splatnosti: 1 – 31 dní

Ferratum

 • výška pôžičky: 25 – 350 €
 • úroková sadzba: od 0 %
 • doba splatnosti: 7 – 30 dní

Profi Credit

 • výška pôžičky: 300 – 1500 €
 • úroková sadzba: od 29 %
 • doba splatnosti: 18 – 42 mesiacov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *