Sms pôžička je bez náročných kritérií

Odosielanie SMSSms pôžička je jeden zo spôsobov požiadania a získania pôžičky. Hlavnou výhodou je, že sa nemusíte osobne stretnúť so sprostredkovateľom, ako by to bolo v prípade žiadania pôžičky na pobočke, alebo v takých prípadoch, kde je priame stretnutie nutné. Rovnako nemusíte nikomu telefonovať a obávať sa zakoktania, ako by sa to mohlo stať pri telefonickej žiadosti. Nežiada od vás ani pripojenie na internet, ako by to bolo v prípade online žiadosti o pôžičku. Jednotlivých sprostredkovateľov si môžete vyhľadať buď v dennej tlači, na internete alebo o nich počuť aj v rádiu. Chceli by sme vás oboznámiť s ďalšími výhodami, prípadnými nevýhodami, ktoré sú s sms pôžičkou spojené.

Ich výhody

  1. stačí mobilný telefón

Sms pôžička už vo svojom názve nesie indíciu nástroja, ktorý bude ku jej vybaveniu potrebný. Áno, hovoríme o mobilnom telefóne. Na odoslanie textovej správy v správnej forme, ktorá sa môže od poskytovateľa k poskytovateľovi líšiť, budete potrebovať aj minimálny kredit, a to na odoslanie vašej sms správy so žiadosťou. Okrem správnej formy si je potrebné všimnúť aj číslo, na ktoré vašu žiadosť s vyplnenými údajmi odošlete. Keďže sa žiadosť vybavuje cez mobilný telefón, nepotrebujete ani dokladovať účel alebo príjem.

  1. nie je potrebné pripojenie k internetu

Ďalšou, a neposlednou výhodou sms pôžičky ihneď je to, že nemusíte mať pripojenie na internet. Výnimkou je spoločnosť Smscredits, ktorá predtým ako napíšete žiadosť, požaduje, aby ste sa vopred zaregistrovali na ich internetovej stránke. Tento spôsob nemusí vyhovovať každému, avšak na ich obranu povieme, že je to praktické. Praktické z toho hľadiska, že ak by ste o peniaze žiadali častejšie, nemusíte opakovane vypisovať mnoho informácií, ktoré sa od vás požadujú. Po zaregistrovaní na ich webovej stránke dostanete klientske číslo, ktoré bude slúžiť ako vaša identifikácia pri nasledujúcej žiadosti. Rovnako si na ich stránke môžete kontrolovať koľko ste si kedy požičali, či ste danú sumu vrátili, atď.

  1.  Je to možné aj ihneď

Vyznačuje sa rýchlosťou spracovania žiadosti, ako aj rýchlosťou doručenia peňazí na váš účet. Pracovníci sa snažia spracovávať žiadosti čo najrýchlejšie. V niektorých prípadoch môžete mať odpoveď už do pár minút od odoslania žiadosti. Sms pôžička ihneď na účet je tu pre tých, ktorí neradi strácajú čas, prípadne pre tých, ktorí si stratu času nemôžu dovoliť. Snažia vyhovieť čo najviac žiadostiam. V mnohých prípadoch aj privierajú obe oči.

Čo žiadosť obsahuje?

Vybavovanie žiadosti cez mobilVyššie sme spomínali, že každá žiadosť o sms pôžičky sa môže líšiť. Či už množstvom žiadaných informácií alebo ich usporiadaním v textovej správe. Každá od vás bude požadovať vaše meno, priezvisko, kontaktné údaje (adresu), číslo OP, výšku sumy, o ktorú žiadate, doba, za akú ju môžete splatiť, číslo bankového účtu, na ktorý bude sum na účet odoslaná. Môžete sa stretnúť aj s inými potrebnými informáciami. Predošlé vymenovanie opisuje len gro toho, na čo sa máte pripraviť. Samozrejme pri Smscredits pôžičke nemusíte vypisovať okrem sumy a doby splatnosti nič, pretože ste sa zaregistrovali online, a všetky informácie obsahuje klientske číslo, ktoré ste obdržali po registrácii a ktoré uvediete v hlavičke textovej správy. Celkovo ušetríte aj niekoľko minút.

  1. bez registra

Peniazomat SMS pôžička bez registra ihneď nie je len falošným lákadlom pre naivných. Sú dostupné aj pre tých, ktorí mali nejaké záväzky voči bankovej alebo nebankovej inštitúcii a nejakým pričinením sa ocitli v evidencii dlžníkov s negatívnym záznamom (hlavne kvôli problémom s platením). Sms pôžička bez registra má rada výzvy, tak prečo ju neschváliť práve vám?

  1. pre nezamestnaných

Je dostupná aj pre nezamestnaných. Bojíte sa, či vám bude rýchla sms pôžička bez registra schválená, keďže ste nezamestnaný? Je to okej, pretože pôžičky neskúmajú vašich zamestnávateľov, takže o ňu môžete požiadať, aj keď ste nezamestnaný!

Nevýhody tejto žiadosti

  1. nižšia požičiavaná suma

Je typická aj tým, že sumy, ktoré svojim klientom sprostredkováva sa nedotýkajú závratných výšin, no ľuďom, ktorí ich skutočne potrebujú, vedia nesmierne pomôcť. Najvyššia suma, ku ktorej sme sa cez sprostredkovateľov sms pôžičky dopátrali je 500 eur. Samozrejme, netýka sa všetkých. Niektorí poskytujú čiastky do 350 eur (napr. Ferratum).

  1. kratšia doba splatnosti

Ciferník a hodinyNasledujúcou nevýhodou je kratšia doba splatnosti v porovnaní s inými typmi pôžičiek. Súvisí to najmä s nižšou požičiavanou sumou. Určuje si svoju splatnosť od 5 do 31 dní. Pred blížiacim sa termínom splatnosti vám bude doručená upozorňujúca sms, takže ak patríte k zábudlivcom, máte o starosť menej. Horšia situácia môže nastať, ak sa pôžička blíži k lehote splatnosti a vy stále nemáte dostatok financií. Vtedy zavolajte danému sprostredkovateľovi a dohodnite sa na odklade resp. predĺžení doby splatnosti. V niektorých prípadoch môžete posúvanie splátok využiť až 5 krát (spoločnosť Trila). Rovnako treba počítať s poplatkami spojenými s predĺžením lehoty splatnosti. Každá nebanková spoločnosť si určuje iné poplatky a iný počet možných predĺžení splátok.

  1. vyššia úroková sadzba

U nebankových spoločností je známe, že peniaze sprostredkovávajú za vyšší úrok. Sms pôžička ihneď nebude výnimkou. Opäť raz platí, že výška úrokovej sadzby sa môže u jednotlivých sprostredkovateľov líšiť. Niektorí majú takú ponuku, kde pri vašej prvej pôžičke nemusíte platiť žiaden úrok, teda vrátite presne toľko, koľko ste si požičali (napr. Ferratum).

Ak natrafíte na menej známych poskytovateľov, overte si ich licenciu na stránke Národnej banky Slovenska. Obozretnosť je veľmi dôležitá vlastnosť, ktorá vám môže zachrániť mnoho financií (a nielen v prípade sms pôžičky), na SME bol o tom dobrý článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *