Najlacnejšie zákonné poistenie online

Aktivované airbagyKúpili ste si nové motorové vozidlo? Alebo vám niekto motorové vozidlo daroval? V tom prípade určite viete, že na každé vozidlo potrebujete uzavrieť povinné zmluvné zákonné poistenie. Aby sme boli konkrétnejší, slovné spojenie „každé vozidlo“ v našom ponímaní znamená každé vozidlo s evidenčným číslom (či ide o automobil, motocykel či prívesný vozík), prípadne niektoré vozidlá bez evidenčného čísla, ako napríklad vysokozdvižné vozíky alebo špeciálne poľnohospodárske stroje. V skratke každý prístroj s technickým preukazom a s prístupom na cestnú premávku musí mať povinné zmluvné poistenie uzatvorené. Ak vám nie je jedno, koľko za PZP zaplatíte, v tomto článku vám povieme, kde je dostupná najlacnejšia zákonná poistka.

Prečo uzatvoriť zákonnú poistku na auto?

Odpoveď je jednoduchá. Vlastne máme dve odpovede. Prvá ponúknutá odpoveď sa týka povinnosti uzavrieť tento druh poistenia, ktoré je zákonom stanovené. To znamená, že každý, kto využíva vozidlo, ktoré spadá pod povinnosť povinného zmluvného poistenia, musí mať toto poistenie uzatvorené. V opačnom prípade porušuje zákon, za čo sú udelené vysoké finančné sankcie.

Druhou odpoveďou a zároveň aj dôvodom, prečo zákonné poistenie uzavrieť, je vaša finančná úspora. Možno si poviete, že toto poistenie nechcete práve preto, lebo vám príde drahé a vám sa na ceste určite nič nestane. Takých tu už bolo a nepekne na to doplatili. Ak vám náhodná hliadka Policajného zboru príde na to, že nemáte uzatvorené zákonné poistenie, môžete v pokute zaplatiť aj niekoľko stoviek eur, čo v niektorých prípadoch presahuje aj niekoľkonásobne sumu, akú by ste zaplatili za povinné zmluvné poistenie. Ak by ste bez tohto druhu poistenia zavinili dopravnú nehodu, nepočítajte s tým, že sa niekedy spamätáte z toho, koľko by ste museli zaplatiť, okrem toho, že by ste platili aj náhradu škody majiteľovi vozidla, ktoré ste poškodili. Takéto sumy sa totižto pohybujú v stotisíc, ak nie v miliónoch eur. Ak viete, kde sa nachádza najlacnejšia zákonná poistka, ušetríte skutočne veľa.

Porovnanie zákonného poistenia

Bezpečnostné pásyAk nechcete uzavrieť povinné zmluvné poistenie, pretože vám to príde drahé, zvážte vyššie zmienené dva dôvody. Je vašou voľbou, koľko za poistku zaplatíte. Nemusíte zobrať ponuku hneď prvého sprostredkovatelia, ktorého kontaktujete. Čo však môžete urobiť, je využiť porovnanie zákonných poistiek. V čom spočíva porovnanie zákonných poistiek online a prečo ich využiť minimálne raz za život?

Porovnávať jednotlivé PZP môžete osobne a to tak, že si zájdete do každej a jednej poisťovacej spoločnosti osobne, kde vás každý bude prehovárať, že práve tá jeho poistka je najlepšia a najlacnejšia. Zdá sa vám to veľa? Aj nám. Takéto „pátranie“ vám môže spôsobiť nielen časové, ale aj finančné straty. Preto vám odporúčame porovnávať jednotlivé poistky online, kde určite nájdete tú najlacnejšiu zákonnú poistku.

Porovnanie zákonných poistiek online spočíva, ako už z názvu vyplýva, z porovnania jednotlivých ponúk poistenia. Tieto ponuky sú vypočítané na základe údajov, ktoré ste zadali do formulára. Každá spoločnosť si účtuje iné tarify za jednotlivé vami zadané údaje. Ktoré údaje teda môžu ovplyvniť cenu tohto typu poistenia? Ide o údaje o samotnom vozidle, ako aj o údaje týkajúce sa majiteľa vozidla. Údaje o vozidle sú nasledovné: miesto, kde je vozidlo v súčasnosti; účel jeho využívania; počet kilometrov približne najazdených za rok; dátum výroby, značka vozidla, model vozidla; objem motora, výkon motora, prevádzková hmotnosť, najväčšia prípustná hmotnosť, rovnako aj typ paliva. Údaje o majiteľovi sú nasledovné: zavinenie škodovej udalosti, stav bez škodovej udalosti, či má dieťa do 15 rokov, čo vlastní účet v OTP banke alebo či platí iný typ poistenia.

Kde nájsť najlacnejšie zákonné poistenie?

PTest bezpečnostiorovnávať povinné zmluvné poistenie sa vám určite oplatí. Zatiaľ čo vám v pobočkách tvrdí každý, že jeho poistenie je najvýhodnejšie, zatiaľ čo vám najlacnejšie zákonné poistenie online objektívne povie, ktorá z mnohých ponúk je tá naj. Stačí si len kliknúť na vyššie označený link a sami sa presvedčíte. Môžete tak urobiť aj bez toho, aby ste sa zaviazali, pretože daný formulár vám vyhodnotí vami zadané údaje úplne nezáväzne, to znamená bez povinnosti si vziať nejakú poistku. Ak tak urobíte, prídete na to, že jednotlivé cenové ponuky za ten istý typ vozidla sa môžu líšiť aj v stovkách eur. A to nie je všetko, najlacnejší balíček môže byť rozsiahlejší než drahší balíček, ktorý ledva pokrýva základ poistenia.

Ak ste si našli takú poistku, akú ste hľadali, ostáva vám už len o ňu požiadať. Po kliknutí na ponuku, ktorá vás ohúrila, vypíšete ešte niekoľko údajov a o niekoľko minút môžete očakávať odozvu zo strany daného sprostredkovateľa. Väčšinou vám zašle e-mail s návrhom a podmienkami zmluvy, s údajmi na zaplatenie, ako aj s dočasnou bielou kartou, ktorú musíte mať vždy pri sebe, v prípade kontroly vozidla a ktorú si musíte, samozrejme, vytlačiť. Dočasná biela karta je platná 30 dní. Do 30 dní musíte zaplatiť poplatok za zákonné poistenie, ináč zmluva, ako aj poistenie zaniká. Po zaplatení poplatku vám bude poštou doručená normálna biela karta, ako aj zelená karta, ktorá je potrebná v prípade, že budete kontrolovaní v zahraničí.

Čo ak ste náhodne zistili, že zákonné poistenie, o ktorom vám tvrdili, že je najlacnejšie, takým skutočne nie je? Aj na to máme odpoveď. Vaše aktuálne poistenie môžete kedykoľvek vypovedať a to aj pomocou formulárov, ktoré nájdete na danej stránke vo vyššie označenom výraze.

Ak si myslíte, že o najlacnejšej zákonnej poistke online sme vám mohli prezradiť aj viac, neváhajte si otvoriť tento odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *