Porovnanie cien PZP

Dieťa v autosedačkePotrebujete povinné zmluvné poistenie, ale neviete odkiaľ s hľadaním začať? Prípadne chcete spraviť porovnanie cien PZP? Tak vám gratulujeme, pretože tu nájdete všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste našli vhodné zákonné poistenie bez toho, aby ste platili zbytočne to, čo nemusíte. Čo to vlastne je povinné zmluvné poistenie? Povinné zmluvné poistenie, zákonné poistenie, zákonná poistka, PZP či PZP poistenie je názov pre zákonné poistenie motorových vozidiel. To znamená, že táto povinnosť poistiť každé motorové vozidlo, je zákonom stanovená a je platná pre každého majiteľa takéhoto vozidla.

Zaujímavosťou je, že zákonné poistenie sa nevzťahuje špeciálne na motorové vozidlá, ale napríklad aj na prívesný vozík. Zákonné poistenie auta je to, čo rešpektuje skoro každý. Nie každý si však uvedomuje, že zákonné poistenie je potrebné aj na motorku, či poľnohospodárske stroje, prípadne vysokozdvižné vozíky. To znamená, že nielen na motorové vozidlá s evidenčným číslom, ale aj na také, ktoré evidenčné číslo nemajú, ale ktoré potrebujú technický preukaz.

Prečo využiť porovnanie PZP…

Žiadatelia o povinné zmluvné poistenie robia často začiatočnícku chybu. Tou chybou je, že súhlasia hneď s prvou ponukou zákonného poistenia, a to bez toho, aby si zistili ponuky u iných poskytovateľov. Na druhej strane sa ani nečudujeme, lebo pracovníci v kamenných pobočkách majú zaplatené za to, aby do danej poisťovacej spoločnosti nalákali čo najviac ľudí, a tak tvrdia, že práve to ich zákonné poistenie je to najlepšie a najlacnejšie PZP. Ak nie ste človekom, ktorý rád „rozhadzuje“ peniaze, prípadne si to ani nemôžete dovoliť, tak sa nespoliehajte na pekné oči a úprimné slová pracovníka jednej spoločnosti, ale radšej si to osobne overte v iných spoločnostiach alebo využite porovnanie cien PZP.

Hojdačka porovnáva váhyPorovnanie cien PZP ovplyvňujú napríklad aj tieto skutočnosti: miesto, kde sa v súčasnosti nachádza vozidlo, ktorý plánujete poistiť; účel využívania vozidla; počet kilometrov približne najazdených za rok; dátum výroby, značka vozidla, model vozidla; objem motora, výkon motora, prevádzková hmotnosť, najväčšia prípustná hmotnosť, ako aj typ paliva. Tieto údaje sa týkali hlavne vozidla, na ktoré chcete uzatvoriť zákonné poistenie. Okrem toho môžete cenu PZP ovplyvniť aj vy, a to takými faktami ako napríklad zavinenie škodovej udalosti, stav bez škodovej udalosti, rodič dieťaťa do 15 rokov, vlastnenie účtu v OTP banke alebo platenie iného typu poistenia.

Porovnanie cien PZP funguje na základe spojenia s viacerými poskytovateľmi zákonného poistenia. Do formulára, ku ktorému sa dostanete po kliknutí na vyššie označený odkaz, je potrebné vypísať niekoľko presných údajov, vďaka ktorým sa vypočíta cena pzp jednotlivých poisťovní. V skratke, porovnanie cien pzp je výbornou pomôckou pre všetkých, ktorí hľadajú to najlepšie a to najlacnejšie pzp. Všetky jednotlivé výsledky na najlacnejšie pzp máte na jednom mieste. To znamená, že v konečnom dôsledku ste ušetrili nielen čas, ale aj peniaze. Vezmite si, koľko času by vám trvalo pochodiť jednotlivé poisťovacie spoločnosti. Ak beriem do úvahy aj ten fakt, že nie všetky spoločnosti môžu mať pobočku vo vašom meste, tak to môže predstavovať ešte väčšie straty času, prípadne peňazí.

Ďalší náš argument, ohľadom porovnania cien PZP online sa týkal ušetrenia peňazí. V čom? Pretože keďže ste zadali konkrétne údaje a systém vám vygeneroval jednotlivé ceny PZP od poisťovacích spoločností, máte pod nosom mnoho poskytovateľov s rôznymi cenami. Či už hľadáte najlacnejšie PZP na Škodu, na BMW, na Lexus, na Toyotu, na sedan, kupé či na hocijaký iný model, prípadne značku vozidla, porovnanie cien online vám zaručene to najlacnejšie PZP nájde! Pochybujete o tom? Tak vyskúšajte. Za vyskúšanie nedáte nič, pretože vyplnenie formulára a výpočet jednotlivých cien je nezáväzný a teda bezplatný. Po vyskúšaní prídete na to, že cena pzp za váš typ vozidla sa môže a aj bude líšiť v stovkách eur. A dokonca aj ponúkaný balíček môže byť iný. Napríklad v jednej spoločnosti môžete zaplatiť rozšírený balíček zákonného poistenie do 100 eur a v inej poisťovacej spoločnosti by ste za základný balíček, za ten istý typ a parametre vozidla zaplatili cez 300 eur. 200 eurová úspora poteší každého, o to viac toho, kto si skutočne nemôže dovoliť míňať úspory na čokoľvek.

Výhodné PZP online formou

O tom, ktoré poistenie PZP je skutočne najlacnejšie, sa môžete dozvedieť jedine pomocou online formulára. Teda pokiaľ nemáte záujem pochodiť osobne všetky kamenné pobočky jednotlivých poisťovacích spoločností . Ak napríklad nechcete navštevovať poisťovateľov osobne, tak ich môžete aj obvolať. Avšak aj tento spôsob porovnávania resp. uzatvárania pzp má svoje nevýhody. A tými sú opäť strata času, ako aj strata peňazí, pretože za každý uskutočnený hovor platíte, pokiaľ nemá spoločnosť, cez ktorú chcete zákonné poistenie uzatvoriť, špeciálne tarify za uskutočnený hovor. PZP online rozhodne neoľutujete. Nemusíte nikam chodiť, ani nikam telefonovať. Do 5 minút máte vypísaný online formulár a do niekoľkých sekúnd vám vybehnú výsledky cien jednotlivých poisťovní. To znamená, že všetky výhodné ponuky sa dozviete do približne 10 minút namiesto niekoľkých hodín, prípadne dní. Ak sa vám nejaká ponuka zapáči, o povinné zmluvné poistenie môžete požiadať priamo z výsledkov porovnania cien PZP.

Zákonné poistenie auta

Vodič rozprávaUrčite si uvedomujete, že zákonné poistenie auta je jedným z nevyhnutných a základných dokladov k tomu, aby ste mohli vaše vozidlo naplno využívať. Ako sme už spomenuli, najlacnejšie zákonné poistenie auta vám bude poskytnuté online spôsobom, a to prostredníctvom porovnávanie cien PZP. Po vygenerovaní výsledkov rôznych cien a typov postení si môžete nechať na premyslenie toľko času, koľko potrebujete, avšak si musíte si vedomý toho, že kým nebude mať zákonné poistenie auta uzavreté, nemôžete jazdiť. Teda nemali by ste, pretože pokuty za používanie auta bez uzatvoreného povinného zmluvného poistenia sú veľmi vysoké a za zavinenie nehody s takým vozidlom si výšku pokuty neviete ani predstaviť.

Ak sa vám teda niektorá ponuka pzp pozdáva, stačí kliknúť na poskytovateľa, doplniť niektoré údaje a na vašu mailovú adresu vám bude odoslaný návrh zmluvy, zmluvné podmienky, ako aj dočasná biela karta, ktorá je platná 30 dní. Do tejto doby by ste mali zaplatiť čiastku za zákonné poistenie auta. Ak tak neurobíte, zákonné poistenie auta automaticky zaniká. Ak zaplatíte a poisťovňa zaeviduje platbu, na vašu domácu adresu vám bude odoslaná zmluva, originál biela karta, ako aj zelená karta, ktorá vás oprávňuje používať vozidlo v zahraničí.

Viac o zákonnom poistení auta, ale aj iných prostriedkov, sa dozviete aj na tejto stránke http://www.pluska.sk/spravy/ekonomika/velke-porovnanie-pzp-rok-2015-kto-zaplati-za-poistenie-najmenej.html .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *