Porovnanie PZP – ceny všetkých poisťovní

Dieťa v autosedačke s vhodným porovnaním ceny PZPPotrebujete povinné zmluvné poistenie, ale neviete odkiaľ s hľadaním začať? Prípadne chcete spraviť porovnanie cien PZP? Tak vám gratulujeme, pretože tu nájdete všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste našli vhodné poistenie bez toho, aby ste platili zbytočne to, čo nemusíte. Táto povinnosť poistiť každé motorové vozidlo, je zákonom stanovená a je platná pre každého majiteľa takéhoto vozidla.

Zaujímavosťou je, že sa nevzťahuje špeciálne len namotorové vozidlá.  Vzťahuje sa napríklad aj na prívesný vozík. Poistenie auta je to, čo rešpektuje skoro každý. Nie každý si však uvedomuje, že je potrebné aj na motorku, či poľnohospodárske stroje, prípadne vysokozdvižné vozíky. To znamená, že nielen na motorové vozidlá s evidenčným číslom. Ale aj na také, ktoré ho nemajú, ale majú technický preukaz.

Prečo využiť porovnanie PZP…

Žiadatelia o povinné zmluvné poistenie robia často začiatočnícku chybu. Tou chybou je, že súhlasia hneď s prvou ponukou, a to bez toho, aby si zistili ponuky u iných poskytovateľov. Na druhej strane sa ani nečudujeme, lebo pracovníci v kamenných pobočkách majú zaplatené za to, aby do danej poisťovacej spoločnosti nalákali čo najviac ľudí. Preto tvrdia, že práve to ich je to najlepšie a najlacnejšie PZP. Ak nie ste človekom, ktorý rád „rozhadzuje“ peniaze, prípadne si to ani nemôžete dovoliť, tak sa nespoliehajte na pekné oči a úprimné slová pracovníka jednej spoločnosti. Radšej si to osobne overte v iných poisťovniach alebo využite porovnanie cien PZP.

Ako to presne funguje?

Hojdačka porovnáva váhy

Funguje na základe spojenia s viacerými poisťovňami. Do formulára je potrebné vypísať niekoľko presných údajov, vďaka ktorým sa vypočíta cena v jednotlivých poisťovní. V skratke ide o výbornou pomôckou pre všetkých, ktorí hľadajú to najlepšie a to najlacnejšie. Všetky jednotlivé výsledky na najlacnejšie pzp online máte na jednom mieste. To znamená, že v konečnom dôsledku ste ušetrili nielen čas, ale aj peniaze. Vezmite si, koľko času by vám trvalo pochodiť jednotlivé poisťovne. Ak beriem do úvahy aj ten fakt, že nie všetky môžu mať pobočku vo vašom meste, tak to môže predstavovať ešte väčšie straty času, prípadne peňazí.

Ďalší náš argument, ohľadom tohto online spôsobu sa týkal ušetrenia peňazí. V čom? Pretože keďže ste zadali konkrétne údaje a systém vám vygeneroval jednotlivé ceny od poisťovacích spoločností, máte pod nosom mnoho poskytovateľov s rôznymi cenami. Či už hľadáte poistenie na Škodu, na BMW, na Lexus, na Toyotu, na sedan, kupé či na hocijaký iný model, prípadne značku vozidla, porovnanie PZP cien online vám zaručene to najlacnejšie nájde! Pochybujete o tom? Tak vyskúšajte. Za vyskúšanie nedáte nič, pretože vyplnenie formulára a výpočet PZP kalkulačkou je nezáväzný a teda bezplatný.

Po vyskúšaní prídete na to, že cena za váš typ vozidla sa môže a aj bude líšiť v stovkách eur. A dokonca aj ponúkaný balíček môže byť iný. Napríklad v jednej poisťovni môžete zaplatiť rozšírený balíček do 100 eur a v inej by ste za základný balíček, za ten istý typ a parametre vozidla zaplatili cez 300 eur. 200 eurová úspora poteší každého, o to viac toho, kto si skutočne nemôže dovoliť míňať úspory na čokoľvek.

Výhodné PZP online formou

O tom, ktoré poistenie je skutočne najlacnejšie, sa môžete dozvedieť jedine pomocou online formulára. Teda pokiaľ nemáte záujem pochodiť osobne všetky kamenné pobočky jednotlivých poisťovní . Ak napríklad nechcete navštevovať všetky osobne, tak ich môžete aj obvolať. Avšak aj tento spôsob porovnávania resp. uzatvárania má svoje nevýhody. A tými sú opäť strata času, ako aj strata peňazí, pretože za každý uskutočnený hovor platíte. PZP online rozhodne neoľutujete. Nemusíte nikam chodiť, ani nikam telefonovať. Do 5 minút máte vypísaný online formulár a do niekoľkých sekúnd vám vybehnú výsledky cien jednotlivých poisťovní. To znamená, že všetky výhodné ponuky sa dozviete do približne 10 minút namiesto niekoľkých hodín, prípadne dní. Ak sa vám nejaká ponuka zapáči, o povinné zmluvné poistenie môžete požiadať priamo z výsledkov.

Oplatí sa teda porovnanie PZP?

Určite si uvedomujete, že tento finančný produkt je jedným z nevyhnutných dokladov k tomu, aby ste mohli vaše vozidlo naplno využívať. Ako sme už spomenuli, najlacnejšie bude poskytnuté online spôsobom, a to prostredníctvom porovnávanie cien PZP. Po vygenerovaní výsledkov rôznych cien a typov postení si môžete nechať na premyslenie toľko času, koľko potrebujete. Avšak si musíte si vedomý toho, že kým nebude mať zákonné poistenie auta uzavreté, nemôžete jazdiť. Teda nemali by ste, pretože pokuty za používanie auta bez uzatvoreného povinného zmluvného poistenia sú veľmi vysoké a za zavinenie nehody s takým vozidlom si výšku pokuty neviete ani predstaviť.

Ak sa vám teda niektorá ponuka cez porovnanie PZP pozdáva, stačí kliknúť na poskytovateľa. Následne doplniť niektoré údaje a na vašu mailovú adresu vám bude odoslaný:

  • návrh zmluvy,
  • zmluvné podmienky,
  • ako aj dočasná zelená karta, ktorá je platná 30 dní.

Do tejto doby by ste mali zaplatiť požadovanú čiastku. Ak tak neurobíte, poistenie auta automaticky zaniká. Ak zaplatíte a poisťovňa zaeviduje platbu, na vašu domácu adresu vám bude odoslaná zmluva, originál zelená karta, ktorá vás oprávňuje používať vozidlo v zahraničí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *