PZP kalkulačka na výpočet ceny

Výpočet PZP na kalkulačkeStretli ste sa už niekedy s pojmom PZP kalkulačka alebo poistná kalkulačka? V oboch prípadoch ide o veľmi užitočný nástroj, ktorý pomôže každému hľadačovi nájsť to, čo potrebuje. Či už hľadáte najlacnejšie, najvýhodnejšie, najdrahšie alebo akékoľvek iné poistenie, takto ho určite nájdete.

Ako PZP kalkulačka funguje?

Práve PZP kalkulačka funguje na báze porovnania jednotlivých ponúk poisťovní. Ak si kliknete na vyššie označený výraz, budete presmerovaný na sprostredkovateľa, ktorý spolupracuje s viacerými poisťovňami. Môžete so naštudovať viacero informácií ohľadom využívania tohto nástroja alebo sa rovno obrátite na výpočet PZP kalkulačkou. Po kliknutí na ňu sa vám otvorí formulár, do ktorého budete musieť zadať niekoľko údajov. Tie sa týkajú vozidla, ktoré chcete poistiť, napríklad:

  • automobil do 3,5 tony,
  • motocykel,
  • dodávka nad 3,5 tony
  • alebo prívesný vozík do 750 kilogramov),

ale aj vašej osoby.

Výpočet a porovnanie PZP

Je veľmi užitočný v prípade, ak nechcete resp. nemáte čas chodiť po všetkých pobočkách a osobne sa dohadovať s ich pracovníkmi. Výpočet PZP ceny kalkulačkou vám nielen ušetrí čas, ale aj peniaze a možno aj vaše nervy. Jednotlivé ceny poistení sa môžu líšiť až v stovkách eur. To je pre bežného Slováka, ktorý peniaze nemá resp. pre každého, kto si peniaze váži, predstavuje vysoké číslo. Výpočet budete mať hotový do niekoľkých minút s tým, že sa vám zobrazia výsledky niekoľkých výhodných poistení. Ak by ste po pobočkách chodili osobne, počítajte s tým, že by vám to trvalo možno aj niekoľko dní a každý by vám presviedčal o výhodnosti jeho poistenia, čo by vás možno aj stavalo do úzkych, keďže by na vás vyvíjali (ne)priamy nátlak, aby ste uzavreli poistenie práve s nimi. Objektívne môžete posúdiť všetko sami, za čas aký potrebujete, a to pomocou PZP kalkulačky.

Údaje potrebné pre korektný výpočet sú nasledovné:

Prezeranie údajov1, údaje o vozidle:

v prvom rade treba zadať okres, kde je vozidlo zaevidované. Môžete počítať s tým, že ak sa s daným vozidlom pohybujete po cestných komunikáciách s frekventovanou premávkou, cena bude o niečo vyššia, akoby to bolo u vozidla, ktoré sa pohybuje po menej frekventovaných cestách. V praxi to znamená, že vozidlo z Oravy bude mať lacnejšie poistenie ako bratislavský tátoš. Cena PZP sa môže líšiť aj podľa toho, na aký účel plánujete vaše vozidlo využívať. Je rozdiel či ide o autopožičovňu, o bežné využívanie alebo o historické vozidlo.

Ceny sa môžu odvíjať aj od toho, koľko kilometrov najazdíte približne s daným vozidlom za jeden rok. V tomto prípade môžeme aplikovať priamu úmeru. Čím menej najazdíte, tým menej za poistenie zaplatíte. Do PZP kalkulačky je potrebné zadať aj značku, model a rok výroby vozidla. Suma bude odlišná, či ide o Škodu Fabiu z 2002 alebo z 2014, Škodu Octaviu z 2015, Škodu Superb alebo Maserati Quattroporte 2016, Audi A6, Kiu Ceed… Do formulára treba zadať aj:

  • objem a výkon motora,
  • prevádzkovú hmotnosť či najväčšiu prípustnú hmotnosť, ktoré nájdete aj v technickom preukaze vozidla.
  • Posledným údajom o vozidle, ktorý je pre korektný výpočet PZP potrebný je typ paliva vozidla (diesel, benzín, hybrid, plyn, elektrina).

2, údaje o majiteľovi vozidla:

možno sa pýtate, ako môžete práve vy ovplyvniť cenu a výpočet PZP. Pritom to je veľmi ľahké, môže sa odvíjať napríklad od toho, či ste už niekedy zavinili dopravnú nehodu. Ak áno, pravdepodobnosť, že ju zaviníte ešte raz je vyššia, inými slovami, poisťovne vás už nebudú brať tak, akoby brali niekoho s čistým registrom nehodovosti. Treba vypísať aj to, koľko rokov alebo mesiacov ste bez škodovej udalosti (od posledného zavinenia nehody). Vypísať treba štatút žiadateľa (teda vás, či ste evidovaný ako právnická alebo fyzická osoba), dátum narodenia, sériové číslo vodičského oprávnenia, dátum prijatia vodičského oprávnenia, mesto, ako aj PSČ.

Pomocou danej kalkulačky môže výpočet ovplyvnený aj takými skutočnosťami ako napríklad či ste v súčasnosti poistený v nejakej poisťovni. Pretože môže sa stať, že ste s cenou nespokojný, hľadáte niečo výhodnejšie a chceli by ste vypovedať. Odkedy chcete, aby vám povinné zmluvné poistenie nadobudlo platnosť. Môžete si vybrať, či chcete platiť ročne, polročne alebo štvrťročne. Cena PZP môže byť rozličná aj v prípade, že máte dieťa do 15 rokov. Rodičia neplnoletých detí majú tendenciu jazdiť bezpečnejšie než žiadatelia bez záväzkov, prípadne s „odrastenými“ deťmi. Vplyv má aj fakt, že máte účet v OTP banke alebo aj to, ak platíte iný druh poistenia (domová poistka, životná poistka, poistenie proti živelným pohromám…)

Všetky tieto údaje sa snažte vypísať čo najpresnejšie, aby ste dostali čo najpresnejší a najobjektívnejší výsledok. V prípade, že by ste chceli o poistenie požiadať okamžite dbajte na správne vypísanie údajov dvojnásobne. Tým naznačujeme, že pomocou nezáväzného výpočtu s PZP kalkulačkou, môžete o vaše poistenie požiadať priamo. Na mail vám bude doručený návrh zmluvy, údaje a zaplatenie a dočasná biela karta platná 30 dní. Tú musíte nosiť vždy, keď sa vyberiete vozidlo prevetrať. Do 30 dní teda musíte poistenie zaplatiť, ináč vám zanikne a vy týmto počínaním budete porušovať zákon.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *